Dnia 19.09.2017 r. grupa dzieci z naszego przedszkola wybrała się na wycieczkę. Tego dnia skorzystaliśmy z propozycji zajęć organizowanych w Centrum Terapii "Sensoria" w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż wrocławskim MPK, aby dojechać na miejsce, które znajdowało się przy ul. Racławickiej 15/19. Po krótkim zapoznaniu z miejscem i chwili odpoczynku po podróży pracownicy Centrum podzielili nas na dwie części. Jedna grupa udała się do sali muzykoterapii druga natomiast do Sali Doświadczania Świata. Wtedy wszystko się zaczęło.

W Sali Doświadczania Świata dzieci miały okazję przeżyć Bajkową Przygodę. Nasze przedszkolaki zamieniły się w Czerwone Kapturki i przeżywały przygody dziewczynki jak swoje własne. W otoczeniu sprzętów stymulujących zmysły (mieniących się światłowodów, kolumn wodnych, lustrzanego domku czy łóżka wodnego) przedszkolaki wykonywały różnorodne zadania. Było to np. zbieranie różnorodnych liście i kwiatów, a następnie za pomocą dotyku odgadywanie, który to rodzaj. Przedszkolaki miały również szansę poznać emocje i nastroje jakie mogą mieć poprzez ściąganie przyklejonych do ścian lustrzanego domku karteczek z ilustracją emocji. Celem zadań było również pobudzenie wyobraźni dzieci. Druga grupa dzieci natomiast w tym czasie poznawała tajniki muzyki bajkowej. Uczyły się nazw nowych instrumentów, odgadywały w jakiej bajce mógł pojawić się dany instrument. Również każde dziecko miało okazję zagrać na wszystkich pokazanych przez prowadzącą instrumentach. Na koniec zajęć odbył się wielki koncert i dzieci za pomocą instrumentów próbowały odtworzyć muzykę puszczoną przez terapeutkę z wieży. Po około 45 minutach nastąpiła zmiana i grupy zamieniły się miejscem i rodzajem zajęć.
Pobyt w Centrum Terapii "Sensoria" był dla przedszkolaków wielkim przeżyciem, ale odebranym przez nie pozytywnie. Dzieci świetnie się bawiły, a dzięki wykwalifikowanej kadrze i metodzie prowadzenia zajęć (SNOEZELEN) miały szansę na pobudzenie wszystkich swoich zmysłów.